Burak Ayhan ile YogaKioo Uluslararası 280 saat Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi

Gaziantep

Burak Ayhan ile YogaKioo Uluslararası 280 saat Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi- Gaziantep

Yoga, insanın kendisi, çevresindeki insanlar, içinde bulunduğu doğa ve dünya ile uyumlu, huzurlu bir şekilde yaşamasına aracılık eden kadim bir öğretidir. Aslında Yoga, Yaşam Sanat'ı olarak da tarif edilebilir.


Bu öğretiyi öğrenmenin ve düzenli bir şekilde pratik etmenin bizim hayatlarımıza kattığı değeri, fiziksel/zihinsel farkındalığı ve dönüştürücü etkisini yaşadıktan sonra bu öğretiyi aktarmak için bu eğitimi düzenliyoruz. Eğer sende hayatında kendi bedeninin ve zihninin farkındalığına ulaşarak daha farkındalıklı bir yaşam istiyorsan, bu eğitim sana kapı açacak ve sana kendine giden yolu gösterecektir.

Yogakioo 280 saat Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi, özel olarak geliştirilmiş bir Yoga eğitmenlik eğitim programına göre gerçekleşir. Eğitim Yoga'nın pratik ve teorik yönlerini detaylı bir şekilde aktarmaktadır. Yoga manevi geleneğin derin bir çalışmasıdır. Amaç öğrencilere yogaya bütünsel yaklaşım deneyimi kazandırmaktır. Yoga öğretisinin yoğun ruhsal öğretilerini ve pratiklerini uygulayarak deneyimlediğin, nefes, farkındalık, meditasyon ve asana pratikleri içeren yoğun bir eğitim programı mevcuttur.

Temel Yoga eğitmenlik eğitiminde edindiğiniz bilgiler ve deneyimledikleriniz, kendi Yoga pratiğinizi oluşturmanıza ve yetkin bir eğitmen olarak bu pratiği paylaşmanıza bir zemin oluşturacaktır. 

Eğer yoga eğitmenliği ile ilgilenmiyorsanız bile, uygulamalar ve yoganın felsefi yaklaşımı, içinde yaşadığımız bu kaotik dünyada daha huzurlu ve mutlu bir hayat yaşamak için beden, zihin ve ruhu zenginleştirmek, aynı zamanda hayatın amacını anlamak için de çok önemlidir. Bu eğitim fiziksel ve duygusal olarak güçlenmeni, daha canlı ve bilinçli bir yaşama şekli içinde olmanı sağlar.

Bu eğitimin amacı; her öğrencinin yoga pratiğinde profesyonel ya da kişisel amaçlar için kendi pratiğini geliştirmesini sağlamak ve yoga uygulamalarını, katılımcıların günlük yaşamının ayrılmaz bir parçası haline getirmeleri için fırsat sunmaktır.

Her varlığın bir amacı ve paylaşmak için güçlü bir mesajı vardır. Bu eğitimin bir amacıda, sana özgün olan bu otantik hediyeyi ortaya çıkararak güçlü bir şekilde paylaşmanı sağlamak.

Bu eğitime kimler katılabilir?
- Eğitim Yoga pratiğinde derinleşmek ve yoga eğitmeni olmak isteyen herkese açıktır.
- Kendini tanımak, anlamak isteyen ve bunun için Yoga pratiğini araç olarak kullanmak isteyen herkes için kendilerini keşfedebilecekleri değerli bir fırsattır.
- Eğitime katılmak için daha önce Yoga ile ilgili herhangi bir bilgi ya da tecrübe gerekmemekle birlikte, başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için öğrencilerin kendilerini öğrenmeye ve disiplinli bir şekilde bu öğretiye adamaları gerekmektedir.
- Bu eğitim aynı zamanda  benim gibi sağlık alanında çalışan (fiziksel beden ile ilgili veya psikoloji alanında) kişiler için de çok faydalı olacaktır. Çünkü Yoga öğretisi ile yaşanan dönüşüm kişinin kendisine ve etrafa karşı olan tutumunda da ciddi değişilikler meydana getirmektedir. Ayrıca kendi bedeninizde ve zihninizde yaşadığınız değişimler, başka insanlara da yaklaşımınızı bu bilginin sentezinde pozitif yönde değiştirecektir.

* Eğitim kontenjanı her öğrenci ile detaylı ve ayrıntılı ilgilenmek adına sınırlı sayıda tutulmaktadır.
* Eğitim başlamadan önce, eğitime katılmak isteyen öğrenciler ile tanışma ve ön görüşme yapılacaktır.
* Eğitim öncesi ödevler verilecek olup, katılımcılar bu ödevlerle eğitime hazırlanacaktır. Bu ödevlerin düzenli yapılması beklenmektedir.

Eğitim Programı  
Eğitim 3 modülden oluşmaktadır;

1.modül, 5 günlük buluşma ve devamında 2 haftasonu buluşması şeklinde gerçekleşecek olup, kişinin kendi pratiğinde derinleşebilmesi için yoğun bir programdan oluşmaktadır. Bu inzivada meditasyon, asana, nefes ve temel pranayama teknikleri gibi Hatha yoganın basamakları detaylı olarak anlatılacak ve inziva boyunca uygulamalı olarak deneyimlenecektir. Ayrıca Yoga'nın felsefesi ve Yoganın temel metni olan Patanjali'nin Yoga sutraları detaylı olarak işlenerek, Yoga öğretisinin temelleri aktarılacak. 

*Sadece Yoga pratiğinde derinleşmek isteyenler için,1.modül  inzivasına sınırlı sayıda kontenjan mevcuttur. 

2.modülde ise ;
Yoğun bir şekilde eğitmenlik ve kişinin kendi pratiği için yapması gerekenler işlenecektir. 
Bunlar:

 • Hatha Yoga’nın Temel Yoga duruşları - Asanalarda teknik (hizalanmalar ve düzeltmeler )
 • Temel asana pozlarını inceleme anotomisi ve fizyolojisi ( fasya teorisi ve önemi, fiziksel bedenin asana çalışmaları sırasında fonksiyonel yapısı)
 • Kendi pratiğini oluşturma
 • Ders hazırlama ve öğretme teknikleri
 • Sanskrit Terminolojinin Temelleri
 • Sosyal medya kullanımı
 • Çakralar
 • Bandhalar
 • Mudralar
 • Pranayama - nefes teknikleri
 • Ders sekansları oluşturma teknikleri
 • Ders verme teknikleri 
 • Yoga asanaların biyomekaniği, asanaları güvenli uygulama
 • Asanalar'da yardımcı ekipman kullanımı
 • Yoga Anatomisi ve Fizyolojisi (Fiziksel bedenin ayrıntılı incelenmesi)
 • Derslerde Etkin Konuşma Teknikleri
 • Etkin bir Yoga Eğitmeni Olmanın Esasları (Kendi özgün sesini bulma)
 • Çocuk ve Hamile Yogası Temelleri 

3.Modül’de ;

 • ‘Hatha Yoga Prapidika’ metninin incelenmesi
 • Çakralar
 • Upanişadlar        
 • Öğretilen bilgilerin değerlendirilmesi için yazılı sınavlar

* Bu eğitim sonrasında hem kendi Yoga pratiğinizi yapabilir yeterlilikte olacak, hem de yeterli bir Yoga eğitmeni olarak ders verebileceksiniz.
* Eğitimin sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara Uluslararası YogaKioo 280 Saat Eğitmenlik Sertifikası verilecektir.

Eğitim tarihleri: 
 1.Modül 5 günlük inziva buluşması ve 2 haftasonu buluşması şeklinde gerçekleşecek olup buluşma tarihleri ;
16 Aralık – 20 Aralık 2020 ( İnziva 16 Aralık Çarşamba günü öğlen başlayacak olup, 20 Aralık Pazar öğleden sonra sona erecektir.)
23 - 24 Ocak 2021
13 – 14 Şubat 2021

2.Modül buluşma tarihleri :
26-27-28 Şubat 2021
26-27-28 Mart 2021

3.Modül buluşma tarihleri :
23-24-25 Nisan 2021
6-7-8-9 Mayıs 2021 (İnziva 6 Mayıs Perşembe öğlen günü başlayacak olup 9 Mayıs Pazar öğleden sonra sona erecektir.)

*Sadece ilk ve son buluşma inziva eğitim olup diğer buluşmalar Gaziantep merkezde bir stüdyoda sabahtan akşama eğitim buluşması şeklinde olacaktır.

*Eğitim kontenjanı herkesle kişisel olarak ilgilenebilinmesi amacıyla 16 kişi ile sınırlıdır.
*Yaşanan Co-vid sürecinde eğitim alanlarında gerekn önlemler alınmış olacaktır.

Ödeme Koşulları:
-Eğitmenlik eğitimi toplam ücreti 7900 TL
*Kesin kayıt için kayıt esnasında 2900 TL ödenmeli ve geri kalan ücret 2 taksitte eğitim başlangıcına kadar tamamlanmalıdır.
*Ücretsiz eğitim iptalleri 15 Kasım 2020 tarihine kadar yapılabilir.
-Ücrete Dahil Olanlar:

 • 280 Saatlik Eğitmenlik Eğitimi
 • Eğitim Kitapçıkları (Asana ve Felsefe)
 • Uluslararası 280 Saat Yoga Eğitmeni Sertifikası

* 1. ve 3. modül inziva buluşması Gaziantep’e yakın bir lokasyonda bir tesiste gerçekleşecek olup , inziva konaklama bedeli ve ulaşım bedelleri, eğitim ücretine dahil değildir. (merkez eğitime yakın dönemde açıklanacaktır.)
* 1. Modül 23-24 Ocak ve 13-14 Şubat buluşmaları sabah 7:00 akşam 21:00 arası Gaziantep’de merkezi lokasyonda bir stüdyoda yapılacaktır.
* 2. ve 3.modül haftasonu buluşmaları Gaziantep’de merkezi lokasyonda bir stüdyoda sabah 9:00 akşam 19.00 arası buluşmalar şeklinde gerçekleştirilecektir.

  EĞİTİM TARİHİ

 • 2020-12-16 12:00:00

  Etkinlik
  Başlangıç
  Tarihi

 • 2021-05-09 15:00:00

  Etkinlik
  Bitiş
  Tarihi

BU ETKİNLİĞE BAŞVUR »


Etkinlik Fotoğrafları

Burak Ayhan ile YogaKioo Uluslararası 280 saat Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi- Gaziantep

Burak Ayhan ile YogaKioo Uluslararası 280 saat Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi Bu Eğitime Katılmak İçin Formu Doldurunuz...