Burak M. Ayhan

2005-2011 yılları arasında Antalya Akdeniz Üniversitesi tıp fakültesinde eğitim alarak şifa alanında modern yaklaşımları öğrendi. 2011 yılında tıp fakültesinden mezun oldu ve aynı yıl Tıpta Uzmanlık Sınavını derece ile kazanarak Radyoloji uzmanlık eğitimi için İstanbul'a geldi.

Yaklaşık 5 yıl boyunca asistan hekimlik olarak yoğun bir uzmanlık eğitimi aldı.2016 Ekim'de uzmanlık tezi ve uzmanlık sınavında başarılı olarak ‘Uzman Radyoloji Hekimi’ ünvanını aldı.


Fakat bu süreçte çocuk yaşlardan  beri içinde 'kim olduğunu' ve bu hayatta neden var olduğunu sorgulamaya ve bu konuda birçok felsefi kaynak okuyarak anlamaya çalıştı. Tony Wiseman ile 'Outlook’ ve ‘Essence', Vernon Frost ile 'Labirent' gibi çeşitli kişisel gelişim ve ruhsal farkındalık eğitimlerine katılarak araştırmaya devam etti. Fakat en sonunda 2016 yılında artık cevapları dışarıda aramak yerine kendi içinde aramaya karar vererek Transandantal Meditasyon tekniğini öğrenerek meditasyon pratiğine başladı.Meditasyon çalışmaları ile kendini anlamaya başlaması ile yol kendiliğinden akmaya başladı.

 

 2017 yılının başında Çetin Çetintaş ile bir meditasyon inzivasında tanıştıktan sonra meditasyonda ve kendi içinde derinleşmek için Yoga yapması gerektiğini hissetti. Daha önce Yoga yapmamasına ragmen 2017 Nisan-Haziran  ayları arasında Çetin Çetintaş ve Serra Sagra' dan 280 saat Temel Eğitmenlik Eğitimi alarak hem kendi Yoga yolculuğuna hem de Yoga eğitmenlik yolculuğuna başladı.

Yoğun Yoga pratikleri sayesinde süreç çok hızlı ilerlemeye başladı ve kısa sürede kendini yıllardır aradığı yolda,yani kendine giden yolda buldu.

 

2017 yılında birçok Türk, Dylan Werner gibi yabancı hocalar ile çeşitli workshoplarda ve yurtdışında eğitimlerle pratiğine devam etti. Ayrıca 2017 Eylül ayında gideceğimiz dönüştürücü topraklar olan Bali adasında 11 günlük Vippasana Meditasyon inzivasına katıldı.Ve devamında bunun gibi birçok inzivalara katılmaya devam etti.

 

2018 yılının Şubat ayında yine Çetin Çetintaş ve Serra Sagra ile Hindistan'da bir ay boyunca ashramda(tapınakta) inziva şeklinde 300 saat ileri seviye  eğitmenlik eğitimini tamamlayarak ileri seviye Yoga eğitmeni oldu.(YogaKioo RYT 580)

 

Şu anda İstanbul'da Yoga dersleri ve Temel seviye Yoga Eğitmenlik Eğitimi ile kendine şifa olan Yoga felsefesini ve pratiğini paylaşmaktadır. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde de workshoplar aracılığı ile bilgilerini paylaşmaktadır. Bir yandan  Yoga felsefesi hakkında çeşitli mecralarda yazarlık yapmaktadır. Birçok festival ve platformda yoga öğretisini aktarmaya devam etmektedir. Kendi  Yoga pratiğini derinleştirmek için yoğun pratiklere devam ederken bazı eğitim ve worksholar ile bu yoldaki bilgi ve tecrübesini arttırmaya devam etmektedir.

ETKİNLİKLERİMİZİ EMAİL İLE TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN FORMU DOLDURUP İLETİNİZ...